Miejsce 10

adwokat, wspólnik w kancelarii Kijewski Graś i RSM Poland Legal Graś, Kijewski

 

Koncentruje się przede wszystkim na sprawach z zakresu prawa cywilnego, handlowego, energetycznego, egzekucyjnego, ubezpieczeniowego, administracyjnego oraz wekslowego. Od wielu lat jednocześnie zajmuje się zagadnieniami z obszaru prawa spółek handlowych i dziedzin pochodnych. W szczególności skupia się na procesach restrukturyzacyjnych, zmian własnościowych, przejęć i fuzji. Prowadzi liczne sprawy sądowe o skomplikowanym stanie faktycznym oraz znacznej wartości sporu. Uczestniczył w kilku najważniejszych w Polsce i świecie przejęciach, reprezentował polskich przedsiębiorców na rynkach w Azji, w tym w Chinach, Indiach oraz Tajwanie. Prowadził pozew zbiorowy Pracowników Policji o waloryzację wynagrodzeń – sprawa obecnie jest w toku.

W obszarze jego praktyki jest również prawo procesowe. Reprezentuje osoby znane, ostatnio wygrał sprawę za naruszenie dóbr osobistych o rekordowej wysokości 230 tys. zł.

Prowadzona przez niego kancelaria jest polskim przedstawicielem Cathay Associates, globalnej sieci kancelarii obsługujących chińskich przedsiębiorców nastawionych na inwestycje i przejęcia firm za granicą oraz firmy inwestujące i rozwijające działalność w Chinach. Z tego względu angażuje się w liczne inicjatywy na rynkach azjatyckich, m.in. organizację forów gospodarczych w Chinach - w Pekinie i Szanghaju, czy One Belt One Road.

Bartosz Graś jest wspólnikiem spółki akcyjnej inwestującej w szkolnictwo i nieruchomości. Pełni funkcję Prezydenta Rady Europejskiej Fundacji Pomocy Prawnej, jest także fundatorem fundacji Stop Hejterom. Działalność społeczna jest mu wyjątkowo bliska. Wspiera potrzebujących zarówno w ramach działalności kancelarii, jak i prywatnie, rozdając paczki żywnościowe i z ubraniami i wspierając finansowo kilka rodzin, w co jest zaangażowana cała jego rodzina - żona i dwójka dzieci. Jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.