/* */
Posiadasz nieaktualna pzreglądarkę Internet Explorer, rozważ konkurencyjna przeglądarkę lub aktualizuj do najnowszej
Slider

Konkurs Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2020!

„Prawnicy Liderzy Jutra” – pod takim hasłem Wolters Kluwer Polska organizuje uroczystą Galę IX edycji Konkursu Rising Stars 2020. Wydarzenie, które w tym roku po raz pierwszy odbędzie się online, to finał prestiżowego konkursu.

Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni 15 grudnia o godz. 15.00 podczas uroczystej Gali, która będzie transmitowana na żywo. Dzięki temu każdy może bezpłatnie w niej uczestniczyć.


Co ważne, w tym roku Galę uświetnią wydarzenia towarzyszące pod hasłem „Prawnicy Liderzy Jutra”. Będą to następujące debaty merytoryczne:

 1. 9 grudnia 2020 r. godz. 14.00 Technologia – kogo wspiera, a kogo wypiera? – prowadzi Marcin Zręda

Tematem głównym dyskusji będzie transformacja technologiczna środowiska prawniczego – także w kontekście pandemii i jej skutków.
Gośćmi debaty będą zarówno przedstawiciele dużych kancelarii z wieloletnim doświadczeniem w stosowaniu różnorodnych technologii, jak i młodzi prawnicy, którzy próbują swoich sił w tym obszarze.

 1. 15 grudnia 2020 r. godz. 14.00 Kancelarie w pandemii – kto zyskuje, kto choruje? – prowadzi Ewa Usowicz

Porozmawiamy m.in. o tym jak kancelarie funkcjonują w czasach koronawirusa – jakie czynniki powodują, że sobie radzą lub nie. Jak pandemia zmieniła ten rynek i czy będą to zmiany trwałe, czego nauczyła prawników?

 1. 16 grudnia 2020 r. godz. 14.00 Młodzi prawnicy – czasy trudności czy możliwości? – prowadzi Ewa Usowicz

Podczas debaty zastanowimy się m.in. jak młodzi prawnicy radzą sobie na rynku – jakiej pracy szukają, na czym im zależy, co jest dla nich ważne w wykonywaniu tego zawodu.

Tegoroczna Gala Rising Stars to nie tylko szansa na poznanie sylwetek laureatów IX edycji konkursu. To również możliwość zdobycia nowej wiedzy oraz szansa na inspirujące i motywujące rozmowy o wyzwaniach branży prawniczej.

Zapraszamy do udziału:

risingstars.wolterskluwer.pl/gala

 

Serdecznie zapraszamy!

Wolters Kluwer Polska

Poprzednie edycje

Skład kapituły

Włodzimierz Albin

Włodzimierz Albin

Prezes Wolters Kluwer Polska oraz Prezes Polskiej Izby Książki

Krzysztof Jedlak

Krzysztof Jedlak

Redaktor naczelny Dziennika Gazety Prawnej
Agnieszka Tałasiewicz

Agnieszka Tałasiewicz

Partner | Head of EY Law, Tax Controversy Leader

Ewelina Skocz

Ewelina Skocz

Prezes Zarządu BC Systems

Jacek Trela

Jacek Trela

Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej

Waldemar Koper

Waldemar Koper

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Prawników Przedsiębiorstw

Marcin Radwan-Rohrenschef

Marcin Radwan-Rohrenschef

Członek Zarządu Polskiego Związku Pracodawców Prawniczych

Maciej Bobrowicz

Maciej Bobrowicz

Radca prawny, mediator gospodarczy, mediator sądowy, trzykrotny Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych (dwie kadencje w latach: 2007-2010, 2010-2013 oraz 2016-obecnie).

Video

VIII edycja konkursu - film z uroczystej gali

VII edycja konkursu - film z uroczystej gali

VI edycja konkursu - film z uroczystej gali

Wywiady z gośćmi VI edycji Konkursu

V edycja konkursu - film z uroczystej gali

Opinie

 • Agnieszka Poteralska

  Laureatka VIII edycji konkursu

  Udział w konkursie Rising Stars – Prawnicy liderzy jutra 2019! daje możliwość zaprezentowania własnych osiągnięć, umiejętności czy niecodziennych obszarów zainteresowań prawniczych przed szerokim gronem autorytetów prawniczych i naukowych w Polsce. Docenienie dorobku zawodowego przez kapitułę konkursu daje ogromną satysfakcję i motywację do dalszego doskonalenia. Na uwagę zasługuje fakt, że w konkursie premiowana jest także działalność społeczna i pro bono. Prawnicy – liderzy jutra powinni więc wykazywać się empatią i zrozumieniem dla kwestii społecznych. Ogromną wartość też stanowi różnorodność - wśród laureatów i nominowanych znajdują się młodzi prawnicy o niezwykle ciekawych i szerokich zainteresowaniach oraz wszechstronnym wykształceniu. Wyróżnienie w tak prestiżowym konkursie może także pomóc w stawianiu kolejnych kroków w rozwoju kariery – o utalentowanych młodych prawnikach dowiedzieli się dzięki konkursowi przedstawiciele świata prawa i biznesu. Organizatorzy - Wolters Kluwer i Dziennik Gazeta Prawna zadbali, aby zarówno konkurs, jak i uroczysta Gala odbyły się na najwyższym poziomie, a nominowani i laureaci czuli się wyjątkowo w tak ważnym dla nich dniu.
 • Marcin Frąckowiak

  Laureat III miejsca VIII edycji konkursu

  „Konkurs Rising Stars to moim zdaniem jedno z najważniejszych wydarzeń świata prawniczego w Polsce. Dzięki niemu, młodzi prawnicy mogą zobaczyć, iż zawód prawnika to nie tylko profesja wykonywana na wzór rzemieślnika. Rising Stars pokazuje, iż ceniony prawnik to osoba otwarta na innych oraz bacznie śledząca wszelkie nowości technologiczne i społeczne. Żeby zostać laureatem należy spełniać surowe kryteria dotyczące wiedzy merytorycznej oraz (pomimo młodego wieku) wyróżniać się w danej dziedzinie prawa i móc się poszczycić konkretnymi sukcesami. Ponadto, trzeba także znajdować czas na aktywności prospołeczne czy charytatywne. Konkurs Rising Stars przypomina, że prawdziwy sukces to owoc trudnej pracy, wielu wyrzeczeń i poświęceń. Gala finałowa konkursu Rising Stars zachwyciła mnie poziomem przygotowania. Już od wejścia można było dostrzec wysoką rangę wydarzenia, a ilość znamienitych gości, przedstawicieli wszystkich zawodów prawniczych oraz środowiska naukowego, jeszcze wzmacniała podniosły charakter wieczoru."
 • Agnieszka Sztoldman

  Nominowana w VIII edycji konkursu

  Podczas gali 8 edycji konkursu poczułam się niezwykle wyróżniona będąc w tak znamienitym gronie młodych, odnoszących sukcesy prawników. Słuchając o osiągnieciach wszystkich innych nominowanych, patrząc na ich dokonania, czuję wdzięczność i niezwykłe szczęście, że mogłam się znaleźć między nimi i nie mieć żadnych wątpliwości, że to co robię na co dzień z pasją ma sens. Sam udział w konkursie przyśpiesza bicie serca, a konkurowanie o tytuł jednego z 30 najlepszych prawników w Polsce jest bardzo inspirujące i motywuje do osiągania dalszych sukcesów.
 • Magdalena Pszczółka

  Laureatką II miejsca w V edycji

  Uważam, że jest to genialny konkurs. Już sam fakt, że znalazłam się w pierwszej trzydziestce rozniósł się po całej grupie kapitałowej – m.in LOTOS Asfalt, LOTOS Terminale, LOTOS Paliwa miały możliwość zapoznania się ze mną – i sprawiło mi ogromną satysfakcję, że prawnicy pracujący w tych spółkach grupy gratulowali mi i cieszyli się razem ze mną. Świadomość, że jesteśmy dobrzy, znamy się na prawie, była bardzo pozytywną i budującą informacją dla pracowników organizacji.


 • Karolina Schiffter

  Laureatką I miejsca V edycji

  Ten ranking to bardzo ciekawe wydarzenie, szczególnie dla młodszych prawników. To, że zdobyłam w nim I miejsce jest konsekwencją dziewięciu lat ciężkiej pracy – wielu zarwanych nocy, weekendów spędzonych w pracy nie tylko na działalności stricte zawodowej, ale również pozazawodowej. W tym konkursie jest to dostrzegane i doceniane, dlatego uważam, że warto w nim uczestniczyć. To wyróżnienie jest również dostrzegane w środowisku – byłam niedawno na Krajowym Zjeździe Adwokatury i wiele osób, których wcześniej nie znałam, gratulowało mi zwycięstwa w rankingu.
 • Włodzimierz Albin prezes Wolters Kluwer Polska

  o kryteriach wyboru laureatów

  Patrzyliśmy, czy są oni otwarci na pomoc innym i czy starają się znaleźć możliwości nieodpłatnego przekazania swojej wiedzy.

 • Katarzyna Wiśniewska, laureatka IV edycji Konkursu

  Helsińska Fundacja Praw Człowieka

  Prawa człowieka są bardzo rozwijającą dziedziną i dającą dużo satysfakcji z jednej strony, a z drugiej strony jest to dziedzina, w której możemy pomóc człowiekowi.

Organizator

Wolters Kluwer

Patronat medialny

Dziennik Gazeta PrawnaPrawo.pl

Partnerzy

Krajowa Izba Radców Prawnych
Polskie Stowarzyszenie Prawników Przedsiębiorstw
Adwokatura Polska
PZPP
KRK
Notariat Rzeczpospolitej