/* */
Posiadasz nieaktualna pzreglądarkę Internet Explorer, rozważ konkurencyjna przeglądarkę lub aktualizuj do najnowszej
Slider

Konkurs Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2020!

Poznaliśmy 35 nominowanych do tytułu Rising Star Prawnik – lider jutra 2020

Kapituła konkursowa wybrała 35 prawników, spośród których wyłoni laureatów nagrody Rising Stars 2020. Wśród nominowanych osób są nie tylko specjaliści prawa medycznego czy prawa podatkowego. Są wśród nich pracownicy naukowi oraz prawnicy z kancelarii i działów prawnych firm.

To dziewiąta edycja prestiżowego konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2020, organizowanego przez Wolters Kluwer Polska.

Kandydaci musieli spełnić kilka kryteriów – poza wiekiem (konkurs jest skierowany do osób, które do 31 października 2020 r. nie ukończyły 35. roku życia) ważna była kreatywność, innowacyjność i umiejętność pracy z biznesem. Jury brało również pod uwagę wykorzystanie nowych technologii, dbanie o jakość stanowienia i stosowania prawa czy pracę na rzecz państwa prawa i społeczeństwa. Dodatkowe punkty kandydaci otrzymywali za zaangażowanie pro bono i sukcesy osobiste.

W konkursie mogli wziąć udział prawnicy pracujący zarówno w kancelariach, w firmach czy innych podmiotach (np. w samorządzie terytorialnym czy organizacjach pozarządowych).

Lista nominowanych osób (kolejność alfabetyczna):

1

Baniewska

Justyna

2

Bujak

Michał

3

Cyran

Krzysztof

4

Czerwiński

Bartosz Wojciech

5

Diehl

Monika

6

Dziamski

Łukasz

7

Ferenc

Kamila

8

Gierdal

Karolina

9

Hewelt

Mikołaj

10

Hlebicka-Józefowicz

Anna

11

Jeżak

Zuzanna

12

Klich

Aleksandra

13

Kopeć

Aleksandra

14

Krawczyk

Aleksandra

15

Kubista

Bartosz

16

Magdziak

Michał

17

Matyja

Paweł

18

Niezgódka

Elżbieta

19

Nowakowski

Michał

20

Piechówka

Anna

21

Pieklak

Marcin

22

Ploszka

Adam

23

Polak

Wioleta

24

Porzeżyńska

Magdalena

25

Różewicz

Agnieszka

26

Sakowski

Szymon

27

Siemieniako

Beata

28

Stępień

Marcin

29

Syska

Maciej

30

Sztoldman

Agnieszka

31

Szufel

Angelika

32

Turski

Jakub

33

Wilińska-Zelek

Anna

34

Wilk

Bartosz

35

Zarzycka

Katarzyna

Spośród nominowanych osób kapituła konkursowa wyłoni 10 laureatów, którym przyzna tytuł „Rising Star Prawnika – lidera jutra 2020”. Jury zastrzega sobie prawo przyznania 5 nagród specjalnych.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 15 grudnia podczas uroczystej gali Rising Stars, która z powodu sytuacji epidemicznej odbędzie się w formule online.

Kolejne informacje na temat Gali podamy już wkrótce.

Poprzednie edycje

Skład kapituły

Włodzimierz Albin

Włodzimierz Albin

Prezes Wolters Kluwer Polska oraz Prezes Polskiej Izby Książki

Krzysztof Jedlak

Krzysztof Jedlak

Redaktor naczelny Dziennika Gazety Prawnej
Agnieszka Tałasiewicz

Agnieszka Tałasiewicz

Partner | Head of EY Law, Tax Controversy Leader

Ewelina Skocz

Ewelina Skocz

Prezes Zarządu BC Systems

Jacek Trela

Jacek Trela

Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej

Waldemar Koper

Waldemar Koper

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Prawników Przedsiębiorstw

Marcin Radwan-Rohrenschef

Marcin Radwan-Rohrenschef

Członek Zarządu Polskiego Związku Pracodawców Prawniczych

Maciej Bobrowicz

Maciej Bobrowicz

Radca prawny, mediator gospodarczy, mediator sądowy, trzykrotny Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych (dwie kadencje w latach: 2007-2010, 2010-2013 oraz 2016-obecnie).

Video

VIII edycja konkursu - film z uroczystej gali

VII edycja konkursu - film z uroczystej gali

VI edycja konkursu - film z uroczystej gali

Wywiady z gośćmi VI edycji Konkursu

V edycja konkursu - film z uroczystej gali

Opinie

 • Agnieszka Poteralska

  Laureatka VIII edycji konkursu

  Udział w konkursie Rising Stars – Prawnicy liderzy jutra 2019! daje możliwość zaprezentowania własnych osiągnięć, umiejętności czy niecodziennych obszarów zainteresowań prawniczych przed szerokim gronem autorytetów prawniczych i naukowych w Polsce. Docenienie dorobku zawodowego przez kapitułę konkursu daje ogromną satysfakcję i motywację do dalszego doskonalenia. Na uwagę zasługuje fakt, że w konkursie premiowana jest także działalność społeczna i pro bono. Prawnicy – liderzy jutra powinni więc wykazywać się empatią i zrozumieniem dla kwestii społecznych. Ogromną wartość też stanowi różnorodność - wśród laureatów i nominowanych znajdują się młodzi prawnicy o niezwykle ciekawych i szerokich zainteresowaniach oraz wszechstronnym wykształceniu. Wyróżnienie w tak prestiżowym konkursie może także pomóc w stawianiu kolejnych kroków w rozwoju kariery – o utalentowanych młodych prawnikach dowiedzieli się dzięki konkursowi przedstawiciele świata prawa i biznesu. Organizatorzy - Wolters Kluwer i Dziennik Gazeta Prawna zadbali, aby zarówno konkurs, jak i uroczysta Gala odbyły się na najwyższym poziomie, a nominowani i laureaci czuli się wyjątkowo w tak ważnym dla nich dniu.
 • Marcin Frąckowiak

  Laureat III miejsca VIII edycji konkursu

  „Konkurs Rising Stars to moim zdaniem jedno z najważniejszych wydarzeń świata prawniczego w Polsce. Dzięki niemu, młodzi prawnicy mogą zobaczyć, iż zawód prawnika to nie tylko profesja wykonywana na wzór rzemieślnika. Rising Stars pokazuje, iż ceniony prawnik to osoba otwarta na innych oraz bacznie śledząca wszelkie nowości technologiczne i społeczne. Żeby zostać laureatem należy spełniać surowe kryteria dotyczące wiedzy merytorycznej oraz (pomimo młodego wieku) wyróżniać się w danej dziedzinie prawa i móc się poszczycić konkretnymi sukcesami. Ponadto, trzeba także znajdować czas na aktywności prospołeczne czy charytatywne. Konkurs Rising Stars przypomina, że prawdziwy sukces to owoc trudnej pracy, wielu wyrzeczeń i poświęceń. Gala finałowa konkursu Rising Stars zachwyciła mnie poziomem przygotowania. Już od wejścia można było dostrzec wysoką rangę wydarzenia, a ilość znamienitych gości, przedstawicieli wszystkich zawodów prawniczych oraz środowiska naukowego, jeszcze wzmacniała podniosły charakter wieczoru."
 • Agnieszka Sztoldman

  Nominowana w VIII edycji konkursu

  Podczas gali 8 edycji konkursu poczułam się niezwykle wyróżniona będąc w tak znamienitym gronie młodych, odnoszących sukcesy prawników. Słuchając o osiągnieciach wszystkich innych nominowanych, patrząc na ich dokonania, czuję wdzięczność i niezwykłe szczęście, że mogłam się znaleźć między nimi i nie mieć żadnych wątpliwości, że to co robię na co dzień z pasją ma sens. Sam udział w konkursie przyśpiesza bicie serca, a konkurowanie o tytuł jednego z 30 najlepszych prawników w Polsce jest bardzo inspirujące i motywuje do osiągania dalszych sukcesów.
 • Magdalena Pszczółka

  Laureatką II miejsca w V edycji

  Uważam, że jest to genialny konkurs. Już sam fakt, że znalazłam się w pierwszej trzydziestce rozniósł się po całej grupie kapitałowej – m.in LOTOS Asfalt, LOTOS Terminale, LOTOS Paliwa miały możliwość zapoznania się ze mną – i sprawiło mi ogromną satysfakcję, że prawnicy pracujący w tych spółkach grupy gratulowali mi i cieszyli się razem ze mną. Świadomość, że jesteśmy dobrzy, znamy się na prawie, była bardzo pozytywną i budującą informacją dla pracowników organizacji.


 • Karolina Schiffter

  Laureatką I miejsca V edycji

  Ten ranking to bardzo ciekawe wydarzenie, szczególnie dla młodszych prawników. To, że zdobyłam w nim I miejsce jest konsekwencją dziewięciu lat ciężkiej pracy – wielu zarwanych nocy, weekendów spędzonych w pracy nie tylko na działalności stricte zawodowej, ale również pozazawodowej. W tym konkursie jest to dostrzegane i doceniane, dlatego uważam, że warto w nim uczestniczyć. To wyróżnienie jest również dostrzegane w środowisku – byłam niedawno na Krajowym Zjeździe Adwokatury i wiele osób, których wcześniej nie znałam, gratulowało mi zwycięstwa w rankingu.
 • Włodzimierz Albin prezes Wolters Kluwer Polska

  o kryteriach wyboru laureatów

  Patrzyliśmy, czy są oni otwarci na pomoc innym i czy starają się znaleźć możliwości nieodpłatnego przekazania swojej wiedzy.

 • Katarzyna Wiśniewska, laureatka IV edycji Konkursu

  Helsińska Fundacja Praw Człowieka

  Prawa człowieka są bardzo rozwijającą dziedziną i dającą dużo satysfakcji z jednej strony, a z drugiej strony jest to dziedzina, w której możemy pomóc człowiekowi.

Organizator

Wolters Kluwer

Patronat medialny

Dziennik Gazeta PrawnaPrawo.pl

Partnerzy

Krajowa Izba Radców Prawnych
Polskie Stowarzyszenie Prawników Przedsiębiorstw
Adwokatura Polska
PZPP
KRK
Notariat Rzeczpospolitej