/* */
Posiadasz nieaktualna pzreglądarkę Internet Explorer, rozważ konkurencyjna przeglądarkę lub aktualizuj do najnowszej

Magdalena Pszczółka
Miejsce 2

magister prawa, LOTOS Petrobaltic S.A.

Jest Pani prawnikiem in-house w spółce LOTOS Petrobaltic – czy to trudna praca?

Autor: Bogdan Bugdalski

Dr Jacek Błachut - III miejsce w konkursie Rising Stars - Prawnicy 2015 

Panie Mecenasie, w 2015 roku znalazł się Pan w finałowej trójce wschodzących gwiazd prawa polskiego - to doborowe grono, które łączy chęć zgłębiania wiedzy prawniczej zarówno w jej teoretycznym, jak i praktycznym wymiarze, ale również pracy na rzecz społeczeństwa. Czy Panu się to nadal udaje?

Staram się, chociaż czasami to łączenie teorii z praktyką jest jak łączenie wody z ogniem. Praca naukowa wymaga czasu. Żeby jakiś problem porządnie zbadać, trzeba mu się poświęcić, myśleć o nim - a w codziennych obowiązkach adwokata nie jest to takie proste. Ale staram się, i mam w tym zakresie plany.

Karolina Schiffter
Miejsce 1

adwokat, Raczkowski Paruch sp.k.

Specjalizuje się Pani w migracjach pracowniczych, więc zacznijmy od tego – czy te migracje to narastające zjawisko? Czy pojawiają się tu jakieś problemy precedensowe?

Autor: Bogdan Bugdalski

Dr Szymon OKOŃ – II miejsce w konkursie Rising Stars – Prawnicy 2015

Panie Mecenasie, jest Pan podwójnym doktorem: doktorem nauk prawnych i doktorem nauk ekonomicznych - czy czuje się Pan bardziej ekonomistą, czy prawnikiem?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, zwłaszcza gdy się ma zarówno wykształcenie ekonomiczne, jak i prawnicze. Ze względu jednak na obecnie wykonywany zawód muszę powiedzieć, że bardziej czuję się prawnikiem. Moim zdaniem czas tradycyjnych prawników już się skończył. Dzisiaj prawnik, który zajmuje się wyłącznie prawem, zamyka się w kodeksach, nie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom biznesowym, tak naprawdę zamyka sobie drogę rozwoju. Nie ma możliwości budowania swojej pozycji na rynku, ponieważ dzisiaj klient oczekuje, że będzie miał w nim partnera nie tylko w kwestiach prawnych, ale również w kwestiach biznesowych. Nie oznacza to, że prawnik ma mu doradzać w tym zakresie, ale musi umieć rozmawiać na temat tego, co klient w biznesie robi.

Strona 1 z 2